Вітаю Всіх творчих та талановитих колег на своєму блозі. Тут Ви можете знайти дуже багато цікавої та корисної інформації.Блог створений для вчителів початкових класів з метою знайомства з нормативно - правовими документами, розповсюдженням передового досвіду. Запрошую Вас бути постійними читачами та приймати активну участь у його роботі. Сподіваюсь на тісну співпрацю!
Шановні колеги,вчителі початкових класів, користувачі блогу!

середу, 28 серпня 2013 р.

Серпнева конференція вчителів


28 серпня 2013  року  відбулась серпнева  конференція  освітян. На якій з доповіддю  виступила завідуюча районним відділом  освіти  Отрода Віта Василівна.    Вашій увазі  виступ  презентація
на  серпневу конференцію вчителя початкових класів Кікоть О. І.

презентація на колегію from Оксана КикотьПро підготовку  до впровадження  нового  Державного стандарту
У 2011 році Міністерство освіти ,науки  та  молоді України розпочало реформування загальної середньої освіти. Постановою Кабінетів Міністрів України від 20.04.2011року затверджено новий Державний стандарт початкової загальної освіти, який у 2013 - 2014  н. році  вчителі початкових класів продовжують поступово впроваджувати у практику.
  Позитивними змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховний процес ;
- формування ключових компетентностей учнів ;
- вивчення іноземної мови з 1 класу; посилення природничої складової стандарту через виокремлювання  освітньої галузі «Природознавство», впровадження інформаційно-комунікаційних технологій  в освітньому  процесі початкової  школи ( інформатика  з 2 класу).
Перевагами затвердженого документа є
         розроблення єдиного змісту стандарту для усіх мов навчання,
          використання здоров’язбережувальних технологій,
         екологічна спрямованість освіти.
Чи готові ми - вчителі початкових класів, поетапно впроваджувати нові програми, здійснювати компетентнісний та особистісно зорієнтований  підходи  до викладання навчальних предметів у початковій школі?  Реально це можливо здійснити лише за умови, коли кожен учитель буде активно та наполегливо вчитися, постійно підвищувати рівень своєї фахової компетентності, збагачувати та оновлювати власний практичний досвід. 
 У Чернігівській ЗОШ  І- ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу  А. М. Темника  створені всі умови для  впровадження в дію нового  Державного стандарту  .
Школа  має  потужне  навчально- методичне та матеріально – технічне  забезпечення, а саме:
-світлі та затишні  кабінети початкових  класів укомплектовані всім  необхідним  для навчання  шестирічних першокласників;
-  два сучасних компютерних класи  та 1 інтерактивний комплкс( ноутбук  з інтерактивою дошкою);
- кваліфікованих  фахівців з викладання іноземної мови  та інформатики готових до роботи  з молодшими школярами.
Школа  забезпечена  належним психологічним супроводом  6–річних школярів.
- ігрову кімнату  - укомплектовану розвивальними іграми  та іграшками;
-спальними ліжечками;
- Навчальний заклад  забезпечений водовідведенням , туалетом, гардеробом,  гарячим  харчуванням.
 Реалізовуючи  принцип  наступності змісту  дошкільної  та початкової  освіти протягом навчального  року відбувалась  тісна  співпраця між ДНЗ   « Сонечко » та  нашою школою. Співпраця  включала в себе  проведення  спільних заходів, а саме:
-відвідування  відкритих занять та  виховних  заходів у старшій підготовчій групі адміністрацією школи  та вчителем, який  буде працювати на 1 класі.
Крім  того, майбутні першокласники  разом зі  своїми вихователями були запрошені до школи взимку на новорічну  виставу, а весною - на екскурсію  до  школи  з метою ознайомлення з умовами роботи  закладу  та вчителів. Для батьків  майбутніх  першокласників тричі були проведені батьківські  збори , проводилися  консультації,  надавалися  рекомендації.  Були організовані підготовчі заняття  у «школі майбутніх першокласників».
   Всю мою роботу , як  вчителя, по підготовці  та впровадженню нового Державного стандарту можна умовно розподілити за трьома направленнями:
1. Це консультації та практичні  рекомендації  колегам  стосовно організації та науково -  методичному  забезпеченню     переходу  початкової  школи на  новий Державний  стандарт.  Як керівник РМО вчителів 1-х класів   націлюю колег на  актуальніші  питання, які розглядаємо на семінарах ,а саме:
- компетентнісна  спрямованість нових навчальних  програм  для початкової  школи;
- використання здоровязберігаючих  технологій   у роботі з шестирічками;
- науково  - методичні підходи  до реалізації  змісту  програми   « Природознавство »
в першому  класі;
- компетентнісний  підхід  у  навчанні  грамоти  першокласників.

 Ці та багато іншої важливої інформації  вчителі початкових класів  можуть  знайти на моїх блогах . 1.-  «Передзвін » - блог для професійного співтовариства вчителів початкових класів Чернігівського району  та 2.- «Школярик» - блог учителя початкових класів Кікоть О.І. Даний  блог створений для вчителів  початкових класів , дбайливих  батьків  та допитливих учнів.

(Демонстрація  слайдів з блогів).
2. Друге направлення – це  організація консультативної допомоги , надання рекомендацій  батькам майбутніх  першокласників.
- поради  для батьків  майбутніх першокласників;
- труднощі  першокласників  в період адаптації;
- перший  раз у перший  клас. Чому  важко першокласнику?
- психологічна готовність  дітей  до школи.
-зошит для підготовки  до школи  для 1  класу- 20 занять  з майбутніми  першокласниками
3. Третє  направлення – це  заняття із самими найменшими .
а)  З 3 червня у нашій школі проходили заняття у «Школі  майбутнього першокласника ».   На кожному занятті  діти опановували  щось нове. Наприклад,на першому - вчилися слухати  уважно вчителя, вивчили  невеличкий  вірш про школу. На другому –удосконалювали  вміння   чітко відповідати  на питання вчителя, промовляти  перший і останній  звук  у слові.
На третьому занятті – діти запам’ятовували  правило № 1 – Правило  піднятої  руки, закріплювали  вміння  визначати  звуки  у слові, називати їх, ділити  слово на  склади.
Ознайомилися  з наголошеним  складом . Удосконалювали вміння визначати  і називати  голосні звуки. І. так на кожному  новому занятті – щось новеньке  та цікаве.
Крім того , знайомилися   з заповідями  першокласника;
- тестами  для майбутніх  першокласників;
- вчилися малювати, розмальовувати;
-проводили  графічні диктанти;
-із  вправими  на розвиток уваги, памяті та   спостережливості.
Ось такі мої  3 головні змістові лініі  по  підготовці та впровадженню нового Державного стандарту в дію.
Вважаю, що успіх розпочатих перетворень безпосередньо залежить від нас  самих, від  того, як глибоко усвідомить зміни кожен педагог. Як прийме він нові умови, поведе за собою школярів, зуміє організувати навчальну діяльність учнів так, щоб забезпечити кожному з них ефективний інструмент пізнання – навчити вчитися упродовж всього життя.
 Дозвольте ще раз привітати всіх Вас з початком нового навчального року та побажати міцного здоров’я, натхнення в роботі, родинного затишку та особистого щастя!
 Учителю! Ти йдеш по цій землі
І слід стає твій крок за кроком
Яскравим вогником у сутінках пітьми,
А все життя для тебе є уроком. 
Ти бачиш те, що іншим не під силу,
І відповідь даєш на всі «чому?»
Ти не даремно тут, бо серце має крила,
Воно для всіх – віддать його кому? 
Маленьким дітям, синьооким і чубатим,
Що ловлять погляд, кожен рух всяк час -
Це щастя вчителя – його багато,
І слід яскравий – вогник не погас.
Дякую  за увагу!

Немає коментарів:

Дописати коментар